TEATR

W ramach projektu "JutroOpera" uczniowie klas trzecich zwiedzali wnętrza Teatru Wielkiego w Poznaniu. Dnia 17 stycznia teatr odwiedziły dzieci z kl. III a, natomiast 24 stycznia z III b.
        Uczniowie z niecierpliwością czekali na to, co zobaczą. I doczekali się...Sala baletowa, sala kameralna, sala prób chóru i garderoba to pomieszczenia, w których krok po kroku wyczarowuje się różne przedstawienia. Największe jednak wrażenie zrobiła charakteryzatornia, w której można było obejrzeć sztuczne peruki, brody i wąsy. Niektórzy nawet pokusili się o przymierzenie wąsów lub brody. Dzieciom bardzo podobało się na scenie z tym, że tym razem można było podziwiać ją od strony kulis. Zapadnie, kurtyny, kieszeń sceniczna - to ciekawiło i pobudzało wyobraźnię wszystkich dzieci.
        Niestety, podczas wizyty w teatrze nie spotkaliśmy żadnego "Wielkiego" Artysty. Może następnym razem będziemy mieli więcej szczęścia? Kto wie.

Strona projektu Jutroopera                            Strona nauczania początkowego